GÜZELLİK-BAKIM 4.299 Görüntülenme 13.11.2018 12:55

Evde uygulanacak cilt bakım önerileri nelerdir?

Evde uygulanacak cilt bakım önerileri nelerdir? Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar cevapla.tv'ye anlattı.

Evde uygulanacak cilt bakım önerileri nelerdir? Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar cevapla.tv'ye anlattı.

Sağlıklı canlı parlak bir cilde sahip olmak için illaki çok pahalı ürünler kullanmanız gerekmiyor.

Evde yapacağınız bazı bakımlarla kendi yapabileceğiniz bakımlarla ama doğru bakımlarla bunları sağlayabilirsiniz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken her cilt aynı değildir. Bu internetlerde televizyonlarda önerilen her maskeyi  her uygulamayı lütfen cildinize uygulamayın.

Çünkü bazı ciltler bazı maddelere aşırı duyarlılık sergileyebilirler ve güneşle bir araya geldiğinde kalıcı lekelenmelere sebep olabilirler.

Sağlıklı bir cilt için en önemli basamak cildimizin doğru temizlenmesidir.

Cilt tipinizin tayinini yaptıktan sonra cilt tipinize uygun Ph’ ı cilt ph’ına orantılı ürünlerle cilt temizliği yapmanız gerekiyor.

Eğer kuru bir cildiniz varsa kullanacağınız sabunlar cildinizi daha çok kurutacaktır. kuruyan cilt zaten kırışmaya meyillidir daha mat görünecektir.

Bu nedenle kuru ciltleri cilt temizlerken daha süt kıvamında  ürünlerle temizlemenizi

öneriyoruz yağlı ciltlerde ise tam tersine köpüren derinlemesine arındıran daha jel köpük kıvamında ürünler kullanabilirsiniz

Bu temizlikten sonra yapılması gereken bir diğer basamakta doğru nemlendirmedir.

Sürekli su için günde en az iki litre su için çünkü hücrelerimizin yenilenmesi için suya ihtiyacı vardır cildimizde bu şekildedir.

Cildimiz su ile kendini yeniler hücreler arası su azaldığı zaman ciltte sarkmalar ve ciltte kırışmalar ortaya çıkar bu nedenle günde en az sekiz bardak su tüketmeye dikkat  ediniz.

Cildinizi yıkarken aşırı sıcak ile yıkamamaya özen gösterin çünkü aşırı sıcak su cilt yüzeyinizdeki kılcal damar çatlamalarına neden olabileceği gibi cildi daha da kurutacaktır.

Ve maden suyu doğal maden suyunu haftada bir defa cildinize uyguladığınızda cildinizin nefes aldığını hissedeceksiniz çünkü cildimizdeki o mineral dengesini sağlayabilmek için

bazen desteğe ihtiyaç duyar yağlı ciltle gözenekleri açık ciltler ve siyah noktaya meyilli ciltlerde haftada bir defa banyodaki o buharın yardımı ila uygulayabileceğiniz kil maskeleri ile onları arındırabilirsiniz.

Sitene Ekle