SPOR 28.767 Görüntülenme 01.10.2018 09:33

Evde karın kası egzersizi nasıl yapılır?

Evde egzersizle karın kası yapılır mı? Karın kaslarımızı çıkartmak için neler yapmalıyız? Fitness Eğitmeni Alican Çelik cevaplıyor.

Evde karın kası nasıl yapılır? Karın kaslarımızı çıkartmak için neler yapmalıyız? Fitness eğitmeni Alican Çelik cevapla.tv'ye anlattı.

Cardio egzersizlerle yağınızı yüzde 10'un altına düşürmenin ilk öncelik olduğuna dikkat çeken Çelik, evde yapılacak en temel egzersizin mekik olduğunu söylüyor. Çelik, güzel karın kaslara sahip olmak için önerileri sıraladı.

Öncelikle eğer kilonuz varsa bunu egzersizlerle yağınızı %10’un altına düşürmeye çalışın. Çünkü %10’un üstündeki yağ oranlarında karın kasınız belli olmaz.

Evde yapabileceğiniz en temel hareket mekiktir. Bu hareketi mekik sehpasıyla yapabilir ya da evinizin müsait bir köşesinde yerde de yapabilirsiniz. Bunları setler şeklinde uygulamanız size daha faydalı olacaktır.

Beslenmenizi düzene sokup yağ alımlarınızı da minimuma düşürebilirsiniz. Şekerden kesinlikle uzak durun.

Başka bir hareket ise; Şınav pozisyonu alıp bu sefer eller ile birlikte dirsekleri de yere temas ettirip ayak parmak uçlarımızın da yere değdiği bir harekettir. Bu hareketle karın kaslarınızı sıkarak maksimum durabildiğiniz kadar durup bu şekilde mükemmel bir karın kası yapmış oluyorsunuz ve böylece kısa zaman içerisinde güzel karın anatomisine sahip olabilirsiniz.

Sitene Ekle