SPOR 16.700 Görüntülenme 05.08.2018 14:30

Evde bacak kası nasıl geliştirilir?

Evde bacak kası nasıl geliştirilir? Evde bacak kası geliştirmek için neler yapmalıyız? Fitness eğitmeni Alican Çelik cevaplıyor.

Evde bacak kası nasıl geliştirilir? Evde bacak kası geliştirmek için neler yapmalıyız? Fitness eğitmeni Alican Çelik cevaplıyor.

Bacak kasları hiç şüphesiz vücut geliştirme sporunu yapan insanların en ihmal ettiği  kas grubudur. Çevremize baktığımızda genel olarak üst kısmı gelişmiş,bacakları  vücudunun üst kısmına göre daha zayıf insanlar görürüz. Bunun sebebi bu kas  grubunun az çalışılması veya hiç çalışılmamasıdır. Bacak kaslarının az çalışılmasının  sebebi de temelde bu kasların bir omuz, kol veya göğüs kasına göre daha az  gösterişli olmasıdır. Kişi bacak kaslarına ayıracağı vakti ,vücudunun üst bölgesinin  gelişimi için harcayıp,bir an önce o tasarladığı üçgen görünüme kavuşmayı hedefler. Fakat bunu hedefleyen insanlar,üst bölgesinin gelişim hızının bacak kaslarının çalışılmasıyla doğru orantılı olduğunu bilmezler. Bacak kasları -ki vücudun en büyük kas grubudur- çalışıldığında vücutta en fazla büyüme hormonu sağlatan kas grubudur. Büyüme hormonu da vücuttaki bütün kasların büyümesine doğrudan etkidiğine göre,bacak çalışan sporcuyla çalışmayan sporcu arasında büyük bir fark oluşur. 

Sitene Ekle