SAĞLIK 616 Görüntülenme 05.02.2019 13:24

Emzirirken diyet yapılır mı?

Emziren anneler kilo vereyim derken sütlerinin bebeklerine yettiğinden nasıl emin olabilirler ya da süt kaliteleri azalmadan nasıl diyet yapabilirler?

Emzirirken diyet yapılır mı? Nutrigenetik Uzmanı Diyetisyen Şule Arslan açıklamalarda bulundu.

Emziren annelerin yaşadığı en büyük kaygı, süt miktarlarının ve kalitelerinin düşük olmasıdır. Bu sebeple oldukça kalorili besinleri olur olmadık saatlerde yemek gibi yanlış davranışlarda bulunurlar. Aynı zamanda kilo kaybetmek için yapacakları diyetlerin çocukları için kötü sonuçlar doğuracağı yönünde bir inançları vardır.

Oysaki, gebelik süresinde, bebeğin içeride büyüyüp kilo almasının yanında, annenin kendisinin de kilo almasının evrimsel süreçteki karşılığı aslında anne vücudunun süt vermeye hazırlanmasıdır. Yani emziklilik süresinde süt kalitenizin artması için size kilo kazandıracak girişimlerde bulunmanız son derece yanlıştır ve bu süreçte kilo kaybetmeniz normaldir

Peki, emziren anneler kilo vereyim derken sütlerinin bebeklerine yettiğinden nasıl emin olabilirler ya da süt kaliteleri azalmadan nasıl diyet yapabilirler?

Tabi ki kendilerine özel olarak uzmanlar tarafından planlanmış beslenme programlarıyla. Genetik testimiz sayesinde sizin genetik yapınıza ve yaşam koşullarınıza uygun olarak hazırlanmış olan beslenme programlarıyla süt kalitenizi arttırmaya çalışırken kilo alma devri geride kaldı.

Genetik şifrenize uygun beslenme sizi ve bebeğinizi optimum sağlık seviyesine ulaştırmak için çok iyi bir araç olarak kullanılmaya başladı. Siz de Nextgen Genetik testlerine ulaşmak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sitene Ekle
Etiketler