SPOR 8.289 Görüntülenme 26.11.2018 08:55

Doğru squat nasıl yapılır?

Squat nasıl yapılır sorusu ile birlikte doğru formda Squat yapmak bacak kasları için önemli olduğu gibi diz ve bel sağlığı için de olmazsa olmazlarındandır. Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven cevapla.tv'ye anlattı.

Kuvvet kazanma ve vücut geliştirme egzersizi denince akla gelen ilk hareket kesinlikle squat’tır. Bugün her türden birçok sporcunun egzersiz planında squat hareketlerini görmenizin nedeni, bedenin birçok kas grubunu aynı anda çalıştırabilen muhteşem bir hareket olması. Peki, doğru squat nasıl yapılır? Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven cevapla.tv'ye anlattı.

Doğru squat bilinen aksine gösterdiğimiz gibi yapılır pelvis kapalı eller önde aşağı doğru çöktük ağırlık merkezi çok önde veya çok veya çok arkada değil biraz daha dik durduk nefes aldık topuktan destek alarak yukarıya doğru kalktım bitirişte tiltle haraketi bitirip kalçayı sıktım tekrar gösterdim ağırlık merkezi çok önde olabiliyor biraz yanlışı gösterelim yanlış olan öne doğru gitmek kesinlikle öne doğru gitmeyeceğiz dik ve topuktan destek alarak yukarıya doğru kalktım yeni başlayanlar bu haraketi on beş tekrar yapabilirler bir sonraki antrenmanda da on beş tekrar bir sonrakindede on beş ondan sonraki antremanlarda iki set on beş tekrara çıkabilirler.

Sitene Ekle
Etiketler