SAĞLIK 19.071 Görüntülenme 12.08.2018 11:00

Diyabet ile sertleşme sorunu ilişkisi nedir?

Erkeklerin konuşmaktan çekindiği, eğer konusu açılırsa geçiştirmeye çalıştığı, ancak çok sık rastlanan bir problem olan sertleşme sorunları hakkında Cevapla TV Uzmanlarından Üroloji uzmanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman'a sorduk.

Erkeklerde sertleşme problemi - sertleşememe - sertliği sürdürememe cinsel aktivite sırasında penisin yeterli sertliğe ulaşamaması veya sertleşmenin yeterince sürdürülememesi durumu sertleşme problemleri olarak anılmaktadır. 

Erkeklerin konuşmaktan çekindiği, eğer konusu açılırsa geçiştirmeye çalıştığı, ancak çok sık rastlanan bir problem olan sertleşme sorunları hakkında cevapla.tv olarak Üroloji uzmanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman'a merak edilenleri sorduk. 

Bakın cevapla.tv kameraları aracılığı ile sorulması en zor sorulardan biri olan sertleşme problemleri ve iktidarsızlık için Prof. Dr. M. İhsan Karaman neler anlattı

Şeker hastalığı bildiğimiz gibi çok yaygın bir hastalıktır ve bir erkek eğer şeker hastalığından muzdaripse, ilaçlarını düzenli kullanmıyor ve şekeri yüksek seyrediyorsa eninde sonunda bir ereksiyon kusuru oluşacaktır.

Buda şeker hastalığının giderek penisin ya damarlarını ya da sinirlerini tahrip etmesi üzerinden meydana gelmektedir. Bir yandan şekeri düzenlemek bir yandan da ereksiyonu tedavi eden diğer yöntemlerle üstesinden gelinebilmektedir.

 

Sitene Ekle