SAĞLIK 16.386 Görüntülenme 07.10.2018 17:00

Dişimizde apse varsa ne yapabiliriz?

Dişimizde apse varsa ne yapabiliriz? Diş apsesisinin oluşmasının nedenleri nelerdir? Apseli diş çekilir mi? Apse belirtileri nelerdir? Diş Hekimi Zafer Kazak cevapla.tv'ye anlattı.

Çürük ve diş eti hastalığı oluşumunun engellenmesi sürekli ve iyi bir ağız bakımı ile mümkündür. Diş sağlığı ve ağızda oluşan çürükler bazen çoğu birey tarafından önemsenmezler. Dişlerin iç, dış ve çiğneme yüzeylerinden bakteri plağını ve yiyecek artıklarını uzaklaştırmanın en etkili yolu dişlerin doğru fırçalanmasıdır. Çürük ve diş eti hastalığı oluşumunun engellenmesi sürekli ve iyi bir ağız bakımı ile mümkündür. Diş Hekimi Zafer Kazak cevapla.tv izleyicileri için anlattı:

"Diş apseleri temelde 2 faktöre bağlıdır;

1. Kök ucundaki iltihaplara bağlıdır. Bu diş çürüğü sonrasında yada travma sonrasında diş sinirinin ölmesi ve vücudun buna reaksiyon göstermesiyle oluşur. 

2. Diş eti apseleridir. Apse genellikle iyi fırçalamamaya bağlı olur yada diş arasındaki kontakt doğru olmadığı zaman araya giren besin artıklarıyla arada oluşan travmayle meydana gelir."

Sitene Ekle