SAĞLIK 22.400 Görüntülenme 04.12.2017 19:00

Diş estetiğinde en kısa ve kolay yöntemler nelerdir?

Diş beyazlatma kimlere yapılabilir? Diş estetiğinde en kısa ve kolay yöntemler nelerdir? Bonding uygulaması nedir? Diş hekimi Arzu Yalnız anlattı.

Ünlü Diş Hekimi Arzu Yalnız, diş estetiğine en kısa ve kolay yöntemleri şu şekilde anlattı:

‘Diş estetiğinde klinik şartlarda uyguladığımız pratik yöntemlerin başında diş beyazlatması gelir. Diş beyazlatılması, hastanın diğer formlarının iyi olması ancak dişinin renginin kötü olması durumudur.

Yani ten rengine dudak rengine göre diş çok sarı görünüyorsa mutlaka diş beyazlatma gerekir. Yalnız diş beyazlatmayı maalesef her hastaya uygulayamıyoruz. Hasta sigara , kahve ve alkolü gibi renklendirici şeyleri çok fazla tüketiyorsa beyazlatma sonrasında yine aynı renge dönmesi mümkün.

O yüzden bu hastalarımıza diyet öneririz. 1 hafta-10 gün boyunca hiçbir şekilde dişin rengini bozacak içecek yiyecek kullanmadan o rengi korumak mümkün ise tavsiye ederiz. Eğer bu alışkınlıklarından vazgeçmeyeceklerse bu hastalara hiçbir zaman rengi değişmeyecek.

Bu noktada lamine uygulamasını tercih ederiz. Kısa tedavilerin ikincisi ise bonding uygulamasıdır. Bonding uygulaması, hastanın dişinin rengini, görünüşünü değiştirdiğimiz ve tek seansta, dolgu malzemesiyle uyguladığımız, lamine porselenlere göre daha ekonomik olan ikinci uygulama şeklidir.

Hastanın ertesi gün düğünü varsa, çok önemli bir toplantısı varsa veya ögrenci ise ve mali olarak porselen tedavisini karşılayamayacaksa bu uygulamaları kullanarak, rahatlıkla hastanın ifadesini değiştirecek hale getirebiliyoruz.’

Sitene Ekle