YAŞAM 2.237 Görüntülenme 13.07.2018 09:19

Depremden korunmak mümkün mü?

Depremden korunmak mümkün mü? Çözüm önerileriniz nelerdir?sorusunu Jeoloji Mühendisi Seyfettin Atmaca cevapla.tv izleyenleri için yanıtlıyor.

Peki deprem anı, öncesi ve sonrasında nasıl önlemler almalıyız?

Belki de birçoğumuzun öğrendiği gibi artık depremler değil, alınmayan önlemler öldürüyor!.. Bunun içindir ki; deprem anında nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmeliyiz. Bir o kadar da deprem öncesi ve sonrasında yapılması gerekenleri de bilmeliyiz!..

Peki deprem anı, öncesi ve sonrasında nasıl önlemler almalıyız?

Jeoloji Mühendisi Seyfettin Atmaca'ya, Depremden korunmak  mümkün mü? Çözüm önerileriniz nelerdir? sorusunu sorduk Atmaca, cevapla.tv izleyenleri için yanıtlıyor.

''Depremden korunmak tabiki mümkün Türkiye'nin en büyük sorunlarından birtanesi yapı stoğu ve depreme uygun yapıların yapılmaması ve gerekli tedbirlerin alınmamasıdır.

Depremden korunabilmek için mühendislik jeolojisi uygulamalarından bir veya birkaçını teknik projelerle geoteknik projelerle destekleyerek yapı temellerinin sağlam zeminlere oturtulmasıyla gerekli tedbirlerin alınarak mevcut olası zararı minimize edilmesi mümkündür

bunlarında gerekli projelendirmeler sayesinde tedbirlerin alınarak insan hayatının ön planda olduğu yapıların inşaa edilmesiyle mümkün olacağını düşünüyoruz.''

Sitene Ekle