SAĞLIK 449 Görüntülenme 11.02.2019 11:36

Çocuğum hangi spora yatkın?

Çocuğunuzu spora yönlendirmek istiyorsunuz ancak hangi spor branşına daha yatkın olduğunu anlayabilir misiniz?

Çocuğum hangi spora yatkın? Çocuğumu hangi spor branşına yönlendireceğimi nasıl öğrenebilirim? Nutrigenetik Uzmanı Diyetisyen Şule Arslan cevaplatv için yanıtladı.

Çocuğunuzu spora yönlendirmek istiyorsunuz ancak hangi spor branşına daha yatkın olduğunu bilemiyorsunuz. Ya da okul takımlarında, bulunduğunuz şehrin alt yapısında oynayan ve çok başarılı olan bir çocuğunuz var, ancak onun başarılı bir sporcu olması için genetik alt yapısının uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz.

Bu iki durumda çocuğunuza yaptırmanız gereken test Nextgen Sportive Genetik Testi.

Nextgen Sportive Genetik Testinde, çocuğunuzun genetik olarak hangi spor dalına ve o spor dalında hangi pozisyona daha yatkın olduğunu öğrenirsiniz. O spor dalına uygun şekilde kendi karbonhidrat, yağ, protein ve diğer besin ögelerine olan gereksinimi hesaplanır. Ayrıca çocuğunuzun kaç gün, kaç saat ve ne çeşit antrenman yapması gerektiği bilgisi sizinle paylaşılır.

Böylece çocuğunuzun aktif bir şekilde spor yaparken performansının optimum düzeye çıkartılması için gereken desteklerin verilmesinin yanı sıra, çocuğunuzun spor yaralanması riski de azaltılmış olur.

Sitene Ekle
Etiketler