SAĞLIK 2.521 Görüntülenme 25.01.2019 15:00

Boğaz ağrılarına iyi gelen gıdalar nelerdir?

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz ağrısı nasıl geçer? Boğaz ağrısı, gribal enfeksiyonlar gibi hastalıkların önlenmesi için vitamin çeşitlerinden ve antioksidandan zengin besinlerin tüketilmesi gerekir.

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz ağrısı nasıl geçer? Boğaz ağrısına kesin çözüm nedir? Diyetisyen Cansu Temel Cevapla.tv'ye açıklamalarda bulundu.

Bağışıklık sistemenin güçlü olması vücut direncinin daha yüksek olmasını sağlar ve hastalıklara yakalanma riskini azaltır.Boğaz ağrısı, gribal enfeksiyonlar gibi hastalıkların önlenmesi için vitamin çeşitlerinden ve antioksidandan zengin besinlerin tüketilmesi gerekir.

Özellikle C vitamininden zengin besinler tercih edilebilir. Portakal, mandalina, greyfurt, kapya biber, maydanoz, limon gibi besinler hem C vitamini hem de antioksidan açısından zengin besinlerdendir.

Boğaz ağrısı şikayetlerinin minimuma indirilmesi için ıhlamur, rezene, kuşburnu, ekinezya çayı gibi bitki çaylarından içilebilir. Bitki çaylarının içerisine limon ve tarçın eklenebilir. Bal ve toz zencefil karışımından teketilebilir. Günde 6-8 bardak ılık su içilebilir. 

Sitene Ekle