SPOR 5.528 Görüntülenme 20.09.2018 09:08

Bikini vücudu nasıl oluşur?

Siz de yaz mevsimi yaklaştıkça hayatı kabusa dönenlerden misiniz? Artık istedğiniz bikini vücuduna kavuşmanızın vakti geldi. Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven cevapla.tv'ye anlattı.

Herkesin hayran olacağı bikini vücuduna sahip olmak çok zor değil. Düzenli ve etkili bazı hareketlerle siz de bu yaz en iddialı bikinileri giyebilir ve sımsıkı bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Yaza hazırlık bikini vücudu için özellikle bayanların problemli bölgesi basen için bir egzersiz göstereceğiz ellerimizin üstüne kalkıp plank pozisyonunda ellerin üstündeyiz tek bacağı parmak ucunu flex yaptık yukarıya doğru kaldırıp yavaşça bırakıyoruz dikkat edilmesi gereken şeyler karından belden destek alarak haraket yapacağız karnımız sıkı bel kesinlikle aşağı yukarı oynamıyor, vücud sıkı bacak sıkı parmak ucu flex üç set on beş tekrar yapabilirsiniz, yürüyüş destekli yaparsanız çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Yaz için kalça haraketlerini gösteriyoruz yazın bikini giyecek bayanlar için ayağımızı geriye aldık diz aşağıya doğru eğildik diz yere değmeden geri kalkıyoruz lunch haraketi kalktığımızda bitiriş noktasında kalçayı sıktık diğer ayakla devam ediyoruz karın içerde yine omurgayı sıkı tutuyoruz omuzlarımız geride ellerim belde veya ellerinizde ağırlıklar olabilir ileri seviyelerde diz parmak ucunu geçmeyecek asıl dikkat edilmesi gereken yer burası diz sakatlığı olanların yapmamasını tavsiye ediyoruz ya bir eğitmen eşliğinde yapmasını tavsiye ediyoruz ilk üç egzersizimizde tek set 15 tekrar yapabiliriz sonrasında dilediğiniz kadar devam edebilirsiniz.

Sitene Ekle
Etiketler