SAĞLIK 20.942 Görüntülenme 02.11.2018 09:20

Biber zayıflatır mı? Nasıl tüketilmelidir?

Acılı besinleri seviyorsanız ve kilo probleminiz varsa ilk aklınıza gelen suallerden biri de acının, kilo verme üzerindeki etkisidir. Cevapla.tv olarak TABDER Başkanı Ayhan Ercan cevapladı.

Kaliteli vitaminler açısından son derece zengindir. A-K-C vitaminleri, insan vücudunun kansere karşı bağışıklık kazanması konusunda son derece önemli vitaminlerdir. Ancak biz bu yazımızda acı biber zayıflatır mı ve kaç kalori? Sorusuna cevap arayacağız. TABDER Başkanı Ayhan Ercan cevapla.tv izleyecileri için cevapladı.

Yeşil, kırmızı acı biber bedenin oksijen tüketimini fazlalaştırarak, metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu nedenle, zayıflamak için faydalı sebzeler arasındadır.

Biberin içindeki etken madde olan kapsiko'nun zayıflattığına inanılmaktadır. Ama biberin zayıflamak için direk kullanımı ne kadar etkili olur bence tartışmalıdır. Metabolizmayı hızlandırma gücünden yola çıkarak zayıflamaya yardımcı olduğu düşünülmektedir ama biber iyi bir iştah açıcıdır. O yüzden de dikkatli kullanılmasında fayda vardır. 

Sitene Ekle