SAĞLIK 32.091 Görüntülenme 13.11.2018 12:55

Bel fıtığının belirtileri nelerdir?

Bacakta ağrı, bel ağrısı, uyuşmalar, idrar kaçırma bel fıtığı belirtisi mi? Bel fıtığının en önemli belirtileri nelerdir? Op. Dr. Onur Kulaksızoğlu anlattı.

Bacakta ağrı, bel ağrısı, uyuşmalar, idrar kaçırma... Bunlar bel fıtığı belirtisi midir? Bel fıtığının en önemli belirtileri nelerdir? Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Onur Kulaksızoğlu şu şekilde anlattı:

'Biz bel fıtığıyla ilgili problem yaşayanların yüzde doksanında ağrı görürüz. Ağrı karakter de değiştirebilir. Önce bel bölgesinde başlar. Bönem dönem nüksedip, iyileşebilir. Fakat daha sonra kalçaya ve bacaklara doğru yayılmaya başlar. Bizim en önemli gördüğümüz nokta, bunun ihmal edilmeden tedavi edilmesidir. Eğer ihmal edilmeden tedavi yapılırsa belki başlangıç aşamasında ortadan kalkabilir. Fakat ilerlediği zaman bacaklarda ağrı, uyuşmalar görülür. Biraz daha ilerlediğinde kuvvet ve fonskiyon kayıplarına kadar gidebilen ve hatta daha da ilerlerse kısmi felçler oluşturabilen riskler içerir. Belirtiler içinde idrar kaçırma da çok ciddi bir sorundur.'

Sitene Ekle