SPOR 10.387 Görüntülenme 09.10.2018 16:00

Bel bölgesi eritme hareketleri nelerdir?

Artık kışın son günlerini yaşadığımız bu zamanlarda yaz için yapılan hazırlıklarda hızını arttırdı. Peki nasıl erir bu göbek bölgesindeki yağlar? Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven cevapla.tv'ye anlattı.

Bölgesel kilolar oldukça sıkıntılı ve verilmesi zor yağlanmalar sonucu oluşur. Bunların en zor verileni ise göbek bölgesidir. Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven cevapla.tv'ye anlattı.

Yine bir thera band yardımı ile bel bölgesi egzersizlerini yapabiliriz. İki ellede tuttuk, iki ayaklada eşit aralıkla omuz genişliğinde ayakları bastık, dik durduk karşıya bakıyoruz tiltimizi yapıyoruz geriye doğru karın içerde omurga sağlığını düşünerek yine egzersizimizi yapıyoruz, karın içerde sağ tarafa doğru eğildim hep karın içerde bu egzersizlerde kalktım yine karnım içerde diğer tarafa eğildim kalktım ortada bir nefes verdim tekrar devam ettim bu egzersizi yeni başlayanlar otuz tekrar sayabilirler yani sağ sol bir saymak kaydı ile otuz tekrar sayabilirler sonraki egzersizlerinde çabuk adapte olan bir kas grubudur iki set otuz tekrara çıkabilirler veya üç set otuz tekrara çıkabilirler kardiyo destekli yapılırsa simit bölgesi için çok güzel bir egzersizdir.

Sitene Ekle
Etiketler