EV-DEKORASYON 882 Görüntülenme 18.08.2018 14:00

Baharın enerjisini yaşam alanlarımıza nasıl yansıtabiliriz?

Kurucusu olduğu EDDA Mimarlık bünyesinde baş tasarımcı olarak çalışan Tahmaz sorumuzu görüntülü olarak Cevapla.tv için yanıtlıyor.

Baharın enerjisini yaşam alanlarımıza nasıl yansıtabiliriz? sorusunu biz de sizin için Restoratör ve İç mimar Eda Tahmaz'a sorduk. Kurucusu olduğu EDDA Mimarlık bünyesinde baş tasarımcı olarak çalışan Tahmaz sorumuzu görüntülü olarak Cevapla.tv için yanıtlıyor.

Mimari ve iç mimari projelere dair yaratıcı ve ilham verici tasarımlarını, yüksek kaliteli uygulamalarla birleştirerek bireysel ve kurumsal işverenlerinin hizmetine sunan EDDA Mimarlık Kurucusu, İç Mimar Eda Tahmaz, mobilya, aksesuar, döşeme ve ev tekstil ürünlerindeki bahar trendlerini ve iç mekanlarda tercih edilecek renk ve dokulardaki yenilikleri aktardı. Baharın gelişi ile beraber konut iç mekan tasarımlarında doğanın canlılığını çağrıştıran doku, desen ve renklerin ön plana çıkacağını belirten İç Mimar Eda Tahmaz, floral desenlerin, doğal renk tonlarının, ham malzemelerin ve Neo Art Deco stilinin dekorasyondaki en belirleyici trendler olacağını vurguluyor.

Zeminler ahşap ve mermerle modernleşecek

İç Mimar Eda Tahmaz bu baharda evinde daha kapsamlı değişiklikler yapmak isteyenlere duvar kaplamalarında doğal taş veya tuğla dokulu panelleri, zemin kaplamalarında ise ahşap ve mermergörünümlü seramikler ile beton efektli zemin karolarını ve Terrazzo zeminleri tavsiye ediyor.

Dekorasyonda trend: İşlenmemiş mobilya ve aksesuarlar

Mobilya ve aksesuarlarda ham ve işlenmemiş malzemelerin sıklıkla yer alacağını belirten Eda Tahmaz, bakır ve bronz renkli metallerin, mantar duvar kaplamalarının, kadife kumaşların, iri ve geometrik desenli kumaş ve duvar kağıtlarının sezonun gözdeleri olduğunu dile getiriyor.

Sitene Ekle