SAĞLIK 1.233 Görüntülenme 18.07.2018 11:00

Ameliyatsız Lazer Lipo yöntemi ne işe yarar?

Özellikle belli bir yaştan sonra karın ve bel bölgesinde olan gittikçe artan yağlanma. Lazer Lipo yöntemi ile artık ameliyatsız olarak yapılabiliyor. Cevapla TV ekibi olarak Dr. Hüseyin Tırman'a Lazer Lipo hakkında merak edilenleri sorduk.

Ameliyatsız Lazer Lipo yöntemi ne işe yarar?   Medikal Estetik Hekimi Dr. Hüseyin Tırman anlatıyor.

İyi görünmenin sadece yüzümüzle ilgili olmadığını biliyoruz, vücudumuzda da iyi görünmenin koşulları var. Özellikle belli bir yaştan sonra karın ve bel bölgesinde olan gittikçe artan yağlanma bizim iyi görünmemize engel oluyor. Teknoloji bu alanda da bize tedavide destek veriyor daha önce operasyonlarla ameliyathanelerde yapılan lazer lipolizler artık ameliyatsız olarak yapılabiliyor.

Cildin üzerine bağlanan özel bir aparatla tek seansta 2-3 cm’e kadar derine inen yağlarınız kırılıyor. Isıyla sağlanan bu uygulama bize daha önceki soğuk lipoliz olsun mezoterapi kavitasyon gibi birçok yöntemle yapamadığımız bir şeyi de yapmamıza destek veriyor.

Yüksek ısıyla yaptığımız bu tedavi sayesinde cildinizin o bölgesi ayrıca sıkılaşarak yağların eridikten sonra gördüğümüz gevşeme ve sarkmasının daha az olmasını ya da olmamasına sebep oluyor. Bu yönüyle bu tedavi geleceğin teknolojilerinden ve tedavilerinden biri olarak yüz güldüren ve umut vaadeden bir tedavi seçeneğidir.

Sitene Ekle