SAĞLIK 697 Görüntülenme 06.02.2019 14:00

Ameliyatsız bel - boyun fıtığı tedavisi nasıl yapılır?

Ameliyatsız bel - boyun fıtığı tedavisi nasıl yapılır? ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yapan Fizyoterapist Merve Selen Akkurt Cevapla TV'ye anlattı.

Boyun fıtığı tedavisi egzersizleri nelerdir? Boyun fıtığı tamamen geçer mi? Fizyoterapist Merve Selen Akkurt Cevapla TV'ye anlattı. 

CST, son derece nazikçe ve yumuşak bir şekilde uygulananfakat aynı zamanda son derece güçlü bir şifa yöntemidir. Basit ağrı veacılardan, inatçı kronik sağlık sorunlarına kadar pek çok alanda yardımcıolabilecek bir yöntemdir. 

Kraniosakral Terapi, terapistin vücuttaki"kranial ritmi”ni kontrol ederek kuyruk sokumundan kafatasına kadar olanbölgenin belirli noktalarına hafif basınç uyguladığı bir yöntemdir.Kraniosakral Terapi, vücut içi sıvısının hareketliliğine ve dengelenmesine, merkezisinir sistemindeki negatif etkilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

CST,vücut kasları ve yumuşak dokunun rahatlaması, kemiklerdeki hareketliliğinsağlanması ile vücudun kendi kendini iyileştirmesi durumunun öne çıkmasınısağlar.

Sitene Ekle