Yazar
Yonca Eldener
Yazar
1 Program 3 Cevap 16,900 İzlenme

Yonca Eldener, 1972 yılında Ankara’da doğdu.TED Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama Bölümü’nü okuyup buradan mezun oldu.

1995 yılında Avrupa Birliği ”Jean Monnet Bursu” ile Univeristy College London - Bartlett Mimarlık Okulu’nda "Gayrimenkul ve Planlama" mastırı yaptı.

1996-2002 yıllarında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama Bölümü’nde doktora derecesini aldı.

Perakende-dağıtım ve tedarik zinciri üzerine Amerika'da yayınlanmış, birçok üniversitenin pazarlama bölümlerinde ve devlet kurumlarında referans çalışma olarak kullanılan altı akademik makalesi bulunan Yonca Eldener’in yazmış olduğu iki makale de 1998’de Ford Vakfı Kahire - Orta Doğu Araştırma Yarışması Ödülü’nü almıştır. 

Meslek yaşamında satış ve pazarlama alanında geliştirme müdürlüğü, kıdemli ticaret direktörlüğü, yöneticilik, yer seçim danışmanlığı ve genel müdürlük gibi görevlerde bulundu. Eldener halen bir firmada genel müdürlük görevini sürdürmektedir.

Eş İşten Geçmeden isimli ilk romanını Göbekli Tepe Muhafızı isimli ikinci romanı takip eden Yonca Eldener evli ve iki kız çocuğu annesidir. 

Daha fazla göster
Daha az göster