Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzman Doktoru
Ufuk Askeroğlu
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzman Doktoru
1 Program 10 Cevap 42,217 İzlenme

Op. Dr. Ufuk Askeroğlu Kuleli Askeri Lisesi ardından, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıp fakültesini tamamladıktan sonra S.B Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği'nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Bu esnada Plastik Cerrahi ‘ye ilişkin sayısız kongre, konferans ve sunumlara katildi. Ulusal ve uluslararası dergilerde makaleler yazdı.

Son olarak Bilecik Devlet Hastanesi’nde görev yapan Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, ‘burun güzel olmalı ve nefes almalı” mottosu ile şehre damgasını vurdu. Özellikle ‘erkeklere rinoplasti çok yakışır’ sloganı ile erkek hastalara özgüven aşılayarak pek çok hastasının hayata bakisini değiştirdi. 

2011-2012 yıllarında ABD Cleveland'da ‘Plastik ve Estetik Cerrahi’nin duayeni” olarak anılan dünyaca ünlü plastik cerrah Prof. Dr. Bahman Guyuron ile birlikte University Hospitals'ta çalıştı. Dünyanın en prestijli Plastik Cerrahi dergisi olan PRS’te (Plastic and Reconstructive Surgery) makaleleri ve yayınları bulunan Op Dr. Ufuk Askeroğlu, ABD’de “Migren Cerrahisi” konusunda araştırmalar yapmış; haftada 3-4 migren operasyonu yapılan klinikte sayısız hasta takibi gözlemlemiş ve Migren Sempozyumlarında çeşitli sertifikalar almıştır. Migren Cerrahisi’ni 2000 yılında bulan Prof. Dr. Bahman Guyuron ile yaptığı çalışmalar sonucu tedaviyi mucidinden tüm incelikleri ile öğrenen ve 2012’den bu yana Türkiye’de bu tekniği uygulayan Op Dr. Ufuk Askeroğlu migren cerrahisi konusunda ilkleri gerçekleştirmeye başlamıştır. Her geçen gün farklı yaklaşımlar getiren hekimimiz bu konuda yayın ve makaleler üzerinde çalışmaktadır.

Dünyada çok nadir cerrah tarafından uygulanabilen migren cerrahisini Türkiye'de uygulayan ve migern cerrahisinin yaygınlaşması için çeşitli çalışmaları bulunan hekimimiz, Türkiye'nin her yerinden yüzlerce migren hastası kabul etmektedir.

Daha fazla göster
Daha az göster