Bebek ve Uyku Danışmanı
Sinem Gerger Akınal
Bebek ve Uyku Danışmanı
1 Program 11 Cevap 53,520 İzlenme

“Bebek ve Uyku” markasının kurucusu Sinem GERGER AKINAL 1985 yılında İstanbul da doğmuştur. Evli ve 1 çocuk annesidir. Üniversite yıllarından itibaren iş hayatının içinde olmuştur. Büyük çaplı organizasyonların düzenlenmesinde yer almıştır. Daha sonra özel bir kolejde rehberlik birimi sorumlusu olarak çalışmıştır.

Hamileliğin güzel zamanlarını yaşadıktan sonra bebeğinin dünyaya gelmesiyle uykunun, hayatımızda ne kadar öneme sahip olduğunu anlamıştır. Bebeklerin gelişimi için uykunun önemli olduğu herkes tarafından bilinir ama bu dönemde ebeveynler içinde uyku oldukça önemlidir. Kendi kızının uyku problemlerini çözmeye çalışırken uyku eğitimini keşfetmiştir. Yurt dışında çok yaygın olan uyku danışmanlığı eğitimlerini araştırmaya başlamış ve en kapsamlı uyku danışmanlığı programlarından biri olan International Maternity and Child Consultant Institute’ den eğitim almıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra vaka çalışmaları yapmış ve bir çok bebekle çalışma imkanı bulmuştur. Ayrıca Amerika’daki eğitimi sırasında dünya üzerinde bir çok bebeğin uyku problemlerini analiz edebilme imkanı bulmuştur.

0-5 yaş uyku danışmanı Sinem GERGER AKINAL “Bebek ve uyku” markasını kurarken tek amacı yaygın uyku problemleriyle savaşan annelerin yardımına koşmaktı. Türkiye’de birçok bebek destekle (sallanarak ya da emzirerek, pışpışlanarak, anne-babayla, vb) uyutuluyor ve bu uzun yıllar böyle sürüyor. Bir bebeğin kendi yatağında kendi kendine uykuya dalması hayal değildir. 

Daha fazla göster
Daha az göster