Çocuk ve Oyun Terapisti, Çocuk Gelişimi Uzmanı
Serap Buharalı
Çocuk ve Oyun Terapisti, Çocuk Gelişimi Uzmanı
1 Program 7 Cevap 11,144 İzlenme

1975 İstanbul doğumludur. Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını bitirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait Aile Eğitimi programının Formatör Eğimcisidir.

Çocuk testleri, oyun terapisi, filial terapi, deneyimsel oyun terapisi, development touch terapi, danışan odaklı terapi, kum terapisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite tedavisi, çözüm odaklı terapi ve çocuklar için sanat terapisi eğitimlerini tamamladı.

Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Bölümünde oyun terpais konuslu tezini tamamlama sürecindedir. Çeşitli eğitim kurumlarında eğitim koordinatörlüğü, okul öncesi zümre başkanlığı ve idarecilik görevleri yaptı.

Özel eğitim elemanı yetiştirme, Başbakanlık Sedric projesi,gibi birçok projede eğitimci ve uzman olarak görev aldı. Halen 2-12 yaş arası çocuklar ve ailelerle çalışmaktadır. Bistanbul danışmanlık merkezinde ve Denge danışmanlık merkrezinde çocuk terapisti olarak devam etmektedir.“Annelik Okulu” adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Daha fazla göster
Daha az göster