Diyetisyen
Neslihan Aktepe
Diyetisyen
4 Program 140 Cevap 2,395,996 İzlenme

Neslihan Öztürk Aktepe Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur. Mezuniyet tezini  “Tip-1 diyabetli çocuklarda sosyo - ekonomik seviyenin beslenmeye etkisi “ üzerine yapmıştır. 

Mezuniyetinden sonra satış ve pazarlama alanında dünya devi olan Merck Sharp Dohme İlaç Ltd Şti, Eli Lilly ve Sanofi’de çalışmıştır. Dışardan eğitimci olarak , Fatih Üniversitesinde “ Tıbbi Mümessillik “ bölümünde öğrencilere pazarlama ve satış dersleri vermiştir.

Neslihan Öztürk Aktepe ,sağlıklı bireylere kilo verme programları uyguladığı gibi, diyabet, insülin direnci, tansiyon, obesite, troid, kalp-damar hastalıkları ,metabolik sendrom , hamilelik öncesi-hamilelik ve doğum sonrası beslenme, menopoz, osteoporoz, adolesan beslenmesi v.s konularında da hizmet vermektedir.

Neslihan Öztürk Aktepe Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir. 

Gen Diyet testi sertifikalı uygulayıcısıdır.

KİTAP

Editörlüğünü gazeteci Yeşim Sert Karaaslan’ın sponsorluğunu da Novo Nordisk’in yaptığı  “ Obeziteye Meydan Okuyanlar “ “ Hekim Gözüyle Obezite “ kitabında “ Obezite ve Beslenme “ bölümünü yazmıştır.

ADRES Via Flat İş Merkezi Beştepe mah. Nergiz sok. no:7/2 kat:3 iç kapı:87 Yenimahalle /Ankara TELEFON 0(312) 2481464 WEB SİTESİ https://webgram.co/diyetisyenneslihanaktepe
Daha fazla göster
Daha az göster