Otomobil Yazarı
Nehir Yılmaz
Otomobil Yazarı
4 Program 20 Cevap 404,187 İzlenme

1979 yılında Trabzon'da doğdu. 2000 yılında Türkiye'nin ilk kadın doğa rehberlerinden biri olarak tüm Türkiye genelinde alternatif turizm ve doğa sporları programları organize ederek; trekking, kampçılık, rafting, kaya tırmanışı gibi gibi spor dallarında eğitimler verdi.

2002 yılında Ankara Başkent rallisi ile otomobil sporlarına adım attı. Co-Pilot olarak ulusal ve uluslararası birçok ralli organizasyonunda bayrağımızı podyuma taşıdı.

Belçika, Almanya şampiyonaları dışında Qatar ulusal şampiyonasında genel klasmanda podyuma çıkan ilk kadın ve Türk ekibin içinde yer aldı ayrıca Pakistan'da düzenlenen zorlu Jhal Magsi çöl rallisine katılan ilk Türk ekibin içinde yer aldı.

Ralli dalında birçok şampiyonluk ve birinciliğe sahip olan sporcu halen profesyonel co-pilot olarak yarışmaktadır. Spor kariyerine otomobil yanında 2014 yılında tanıştığı atlıokçuluk ile devam ediyor.

At üstünde dörtnala giderken hedefe ok atılarak gerçekleşen Türkiye şampiyonasında lisanslı olarak yarışıyor.

2011 yılı itibariyle otomobil tutkusunu yazılı ve görsel basında otomobil test editörlüğü yaparak ileriye taşıyan sporcu aynı zamanda snowboard, scuba, atv, offroad gibi sporları hobi olarak yapıyor. 

Halen internethaber.com sitesinde otomobil üzerine yazılar yazıyor. 

Daha fazla göster
Daha az göster