Yeminli Mali Müşavir, Dr.
Nedim Türkmen
Yeminli Mali Müşavir, Dr.
1 Program 8 Cevap 69,453 İzlenme

Nedim Türkmen; Yeminli Mali Müşavir, Doktor, Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. Kurucusu.

1966 yılında Ordu'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden sonra lisansüstü ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi'nde tamamladı.

1999 yılında Mali Hukuk alanında doktor unvanını aldı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Mali Hukuk Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak görev yapmaya ve İİBİF'de vergi hukuku üzerine dersler vermeye başladı.

1988-1999 yılları arasında, Maliye Bakanlığı'nda gelirler kontrolörü olarak görev yaptı. Bu süre içinde Halkalı Vergi Dairesi Başkanlığı ve İstanbul Defterdar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bürokrasideki görevi sırasında, konulara bakış açısındaki farklılığı ve uzmanlığı ile fark yarattı.

1999 yılı sonunda kamudaki görevlerinden istifa eden Dr. Nedim Türkmen, "yeminli mali müşavir" unvanını aldı. Kısa bir süre özel sektörde hizmet verdi. Bu süre içinde, Milliyet Gazetesi Yönetim ve İcra Kurulu Üyeliği'nde bulundu.

2001 yılı Ocak ayında kendi yeminli mali müşavirlik şirketi olan "Türkmen Yeminli Mali Müşavirlik Limited Şirketi"ni kurdu. Kısa bir süre sonra, artan iş hacminin gereği olarak, 2004 yılında Türkmen Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.'yi kurdu.

Vergi ve mali mevzuat konularında Türkiye'de önde gelen uzmanlarından olan Türkmen, özellikle 2000 yılından bu yana, mesleki ve genel yayın yapan birçok medya organında yazılar yazıyor.

Daha fazla göster
Daha az göster