Psikolog
Hazal Akoğlu
Psikolog
1 Program 13 Cevap 5,165 İzlenme

Hazal Akoğlu, 2016 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından aynı yıl için TED Üniversitesi Gelişim Odaklı Klinik Çocuk ve Ergen Psikolojisi Yüksek Lisans programına kabul almıştır. Şu anda uzmanlık tez çalışmasını bireylerin kişisel iyi oluş ve yaşam doyumunda sosyal ve duygusal bileşenlerin etkisi üzerine yapmaktadır. 
Lisans ve uzmanlık eğitimi esnasında Kadın Konukevi (2015), Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde (2017-2018) ve özel bir klinik (2018) gibi pek çok kurumda stajyer psikolog olarak görev almıştır. 
Hazal Akoğlu, yüksek lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Nur Serap Özer’den WISC-IV (Weschsler Çocuklar için Zeka Testi-IV) uygulama-puanlama eğitimi ile Prof. Dr. Nur Serap Özer tarafından “Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Psikoterapi” eğitim ve süpervizyonu; Prof. Dr. Ayşe Yalın ve Yrd. Doç. Dr. Ilgın Gökler Danışman tarafından “Aile Terapisi” eğitim ve süpervizyonu; Prof. Dr. Ferhunde Öktem ve Prof. Dr. Gülsen Erden tarafından gerçekleştirilen “Oyun Terapisi” eğitimini ve süpervizyon sürecini tamamlamıştır. Şu anda Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından gerçekleştirilen “Şema Terapisi” eğitimini almaktadır.
Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca çeşitli çocuk değerlendirme envanterlerinin (İnsan Çizimi, Aile Çizimi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi) eğitimini almıştır. 

Daha fazla göster
Daha az göster