Yayıncı
Harun Osmanoğulları
Yayıncı
1 Program 10 Cevap 10,464 İzlenme

1984 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini Eskişehir Üniversitesi Kamu Yönetimi'nde almaya devam etmektedir.
Lise tahsili ile birlikte ticari hayatına aile şirketi ile başladı. Uzun yıllar aile şirketinde yöneticilik yaptıktan sonra münferit olarak ticari hayata adım attı.
Birçok kültür organizasyonlarında yer alan Osmanoğulları içerisinde bulunmuş olduğu kültür dünyasına yapımcı şirketi ile dahil oldu.
Bir süre kültür dünyasına hizmet etmesi akabinde ticari sektörlerde yöneticilik yapmaya başladı.
Sosyal çalışmalarda ve proje koordinatörlüğünde de görev yapan Osmanoğulları aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da yöneticilik yaparak kültür adamı sıfatı ile görevlendirildi.
Teşkilatlanma ve kültür sanat alanlarında başkanlık yaptığı dönem içerisinde aynı zamanda siyasi hayatını da devam ettirdi.
Hem yurtiçi hem de yurtdışında sosyo-kültürel danışmanlıklarda bulunması ile birlikte 2010 yılında Balkan bölgesinde çeşitli alanlarda çalışmalar yaptı.
2016 yılına kadar yapmış olduğu kültürel çalışmalarına ticari hayatını da birleştirerek yayın dünyasına popüler kültür yayıncılığı alanında girmiş olan Harun Osmanoğulları evlidir.

Daha fazla göster
Daha az göster