Diyetisyen
Gamze Şanlı Ak
Diyetisyen
2 Program 13 Cevap 291,135 İzlenme

İzmir Özel Fatih Fen Lisesini bitirdikten sonra 2007 yılında Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. “Ankara-İstanbul-İzmir İllerinde Çalışan Sağlık Personelinde Obezite Prevelansının Saptanması” konulu mezuniyet tez çalışmam 2008 yılında Japonya’ nın Yokohama kentinde gerçekleştirilen 15. Uluslararası Diyetetik Kongresinde (ICD) poster bildiri olarak sunuldu. 

Mezuniyetin hemen sonrasında dinlenmeye vakit kalmadan kendimi yoğun ama oldukça öğretici ve keyifli bir çalışma ortamında buldum. Bu süreçte dur durak bilmeksizin Mezura Klinikte beş sene boyunca hem eğitmen, hem araştırmacı, hem çevirmen, hem okur, hem de yazar oldum. Büyük-küçük tanıştığım her danışanım, gelişimime harika katkılarda bulundu.

Mesleğimi hep bir adım daha ileriye taşımak, daha çok gelişmek ve kök salmak için eğitimime devam etme kararını verdim ve 2009 yılında Haliç Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde yüksek lisans eğitimine başlayarak “Abdominal Obezite ile İnsülin Direnci Arasındaki İlişkinin Değerlendirilmesi” başlıklı tez çalışmamla 2012 yılında “Uzman Diyetisyen” unvanını aldım.

Klinikte; erişkinler ve çocuklarda kilo verme, kilo alma, kilo koruma ve sağlıklı beslenme çalışmaları yapmanın yanı sıra ülkemizin önde gelen Kurumlarında; çalışanların rutin takipleri, kurumsal danışmanlık ve beslenme koçluğu görevini üstlendim. İş hayatında bulunan yoğun tempodaki bireylere kilo kontrolü sağlama, sağlıklı beslenme ve enerjiyi arttırmaya yönelik eğitimler verdim. Gıda sektöründe önemli yeri olan şirketlere ürün geliştirmede danışmanlık ve mönü danışmanlığı (okullar ve özel şirketler) yaptım. Çeşitli gazete ve dergilerde yazılarım yayınlandı ve tv programlarına konuk oldum.

Tüm çalışmalarımı bilimin ışığında yapmak ve akademik hayatımı desteklemek için 2012 yılında Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde “Doktora” programına başladım.

Beş yılın sonunda, Mart 2013'de MOSO DİYET VE BESLENME DANIŞMANLIĞI’ nı açarak hayallerimden birine büyük bir adım attım.

Danışanlarıma kilo alma, kilo verme, kilo koruma, sağlıklı beslenmeyi öğrenme, sporcu beslenmesi, hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, ergenlik döneminde beslenme, gebelikte- emziklilikte beslenme, menopozda beslenme, anti-aging beslenme, yeme davranış bozukluğunda beslenmenin yanı sıra kurumsal danışmanlık, kurumlara ve gruplara özel eğitim ve seminerler, medya, ürün ve menü danışmanlığı vb. hizmetleri vermeye devam etmekteyim. Alanımda birçok ulusal ve uluslararası kongreye, seminere ve eğitime katılımlarım sürmektedir.

Daha fazla göster
Daha az göster