Ürolog Prof. Dr.
Emre Akkuş
Ürolog Prof. Dr.
1 Program 20 Cevap 160,302 İzlenme

Emre Akkuş; Ürolog, Androlog, Profesör Doktor, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Dünya Cinsel Sağlık Derneği (ISSM) Bilimsel Komite Üyesi.

1958 yılında İstanbul'da doğdu. Tarsus Amerikan Koleji'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne girdi.

İhtisasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda 1992'de tamamlayarak aynı klinik bünyesinde Cinsel Fonksiyon Bozuklukları ve İnfertilite Araştırma Bölümü'nde uzman olarak çalıştı.

1993-1994 yılları arasında ABD Kaliforniya Üniversitesi San Fransisko Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği'nde Androloji "Fellowship" yaptı. 1997'de doçent, 2003'te de profesör unvanını aldı.

Halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak çalışmaya devam eden Akkuş'un ulusal ve uluslararası saygın dergilerde ve kitaplarda basılmış birçok yayını bulunuyor.

Kurucu üyeleri arasında yer aldığı Avrupa Cinsel Sağlık Derneği'nde (ESSM) 2002-2005 yılları arasında yönetim kurulu üyesi, 2003 yılında Avrupa Kongresi başkanı, 2000 yılında da Avrupa Kongresi genel sekreteri olarak görev yaptı.

Akkuş, 2003 yılında WHO International Consultation on Sexual Medicine'de komite üyeliği de yaptı.

Prof. Dr. Emre Akkuş halen ISSM (Dünya Cinsel Sağlık Derneği) bilimsel komite üyesidir.

Daha fazla göster
Daha az göster