Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı
Cem ARITÜRK
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı
1 Program 26 Cevap 56,372 İzlenme

1979’da İzmir’de doğdu.  Küçük yaşlarda İstanbul’a taşınarak ilköğrenimini İstanbul Kalamış İlkokulu’nda ve orta-lise eğitimimi Burak Bora Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite sınavında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazandı. 6 yıllık tıp eğitiminin 2. Yılında kalp ve damar cerrahı olmaya karar verdi. Tıp fakültesini bitirip “Tıp Doktoru” unvanını aldıktan sonra girdiği ilk TUS ile Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nde asistan doktor olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında eğitimini tamamlayarak Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı oldu. 2010-2012 yılları arasında mecburi hizmetimi Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nde tamamladı. 2012 yılında İstanbul’a dönerek Acıbadem Sağlık Grubu Kadıköy Hastanesi’nde çalışmaya başladı ve 2013 yılında Acıbadem MAA Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’na “Yardımcı Doçent” unvanı ile atandı. 2017 yılında girdiği sınavları başarı ile tamamlayarak “Doçent” unvanı aldı ve aynı yıl Acıbadem Sağlık Grubu Altunizade Hastanesi’nde görev yapmaya başladı. 2018 yılında ise Acıbadem Sağlık Grubu Fulya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’ne transfer oldu. Hala aynı hastanede uzman doktor ve üniversitede doçent doktor olarak görev yapmaktadır.


Eğitim ve çalışma hayatı boyunca yurtiçi-yurt dışı bilimsel dergilerde yayınlanmış 30’dan fazla bilimsel makalesi ve yine yurtiçi-yurtdışı kongrelerde sunulmuş 50’nin üzerinde bildirimi mevcut. Bunların dışında çeşitli kongrelerde bilimsel ödüle layık görülen 5 çalışması, tamamladığı ve halen devam etmekte olan bilimsel projeleri ve bilimsel kitap çevirileri mevcut. Yurtiçi ve yurtdışında 10’a yakın kongre ve kursta konuşmacı, eğitmen ve kurs direktörü olarak görev yaptı. Ulusal-uluslararası birçok kongre ve kursta "Endoskopik Ven Grefti Hazırlanması" konusunda eğitimler vermeye devam etmektedir.


Kalp ve damar cerrahisinde özel ilgi alanları; periferik arter hastalıklarında endovasküler ve cerrahi girişimler; abdominal aort hastalıkları ve varislerde cerrahi, endovenöz ve estetik tedavilerdir. Bunun yanında böbrek yetmezliğinde damar erişimleri, derin ven trombozu başta olmak üzere tüm damar hastalıklarının tanı ve medikal-girişimsel-cerrahi tedavileri diğer ilgi alanlarıdır.


2006 yılından beri evli olan Cem Arıtürk bir kız çocuk babasıdır.

Daha fazla göster
Daha az göster