Spiker
Buket Aydın
Spiker
1 Program 8 Cevap 9,916 İzlenme

Buket Aydın, 1985 yılında Bursa’da doğmuştur. Burslu olarak okuduğu İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Yüksek lisansını Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak tamamladı.

Buket Aydın, Kadıköy’de Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.Buket Aydın, bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürkkanalına girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanaltürk’ten ayrıldıktan sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV’ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.

NTV’de hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağını sundu. Buket Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.

2013 yılında iş adamı Erce Baykal ile evlendi.

Kanal D Ana Haber'i sunan Ahmet Hakan’ın 26 Nisan 2018 tarihinde Kanal D Ana Haber sunuculuğunu bırakma kararından sonra 2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Buket Aydın bu göreve getirildi.

Daha fazla göster
Daha az göster