Bütünsel Beslenme Danışmanı 
Bersu Ekinci
Bütünsel Beslenme Danışmanı 
1 Program 5 Cevap 117,880 İzlenme

1983 yılında İstanbul’da doğdum.

Manchester Metropolitan Üniversitesi Medya ve Kurumsal İletişim Bölümü’nden mezun oldum. Uzun süre medya ve reklam sektöründe çalıştıktan sonra, yüksek lisansımı ilgi alanım obezite ve kilo kontrolü üzerine yapmaya karar verdim. Yaşamış olduğum sağlık sorunlarının hemen hepsinin (spastik kolon, fibromiyalji, akne) yanlış beslenmeden kaynaklandığını, kilo kontrolünde yaşadığım sıkıntıları ve sayısız beslenme uzmanına gidip sonuç alamadığımı fark ettiğimde, duruma el koyup kendimi sağlıklı beslenme konusunda geliştirmeye adadım.

New York’ta alanında tek olan The Institute for Integrative Nutrition’da (IIN) Bütünsel Beslenme eğitimi aldım. Bu okul, farklı diyet teorilerini (geleneksel reçetelerden modern, güncel diyetlere kadar uzanan bir yelpaze söz konusu) pratikle birleştiren önemli eğitim kurumlarından biri.

New York’tan sonraki durağım, İngiltere’nin başkenti Londra’daki The Health Sciences Academy oldu. Bu kurumda detoks uzmanlığı alanında eğitim gördüm

Aynı zamanda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Herkes İçin Spor Federasyonu onaylı 1. Kademe Wellness Antrenörlük ve Yoga Eğitmenliği sertifikalarının yanı sıra Yeditepe Üniversitesi onaylı Profesyonel Yaşam Koçluğu ve NLP Practitioner sertifikaları sahibiyim. Halen London South Bank Üniversitesi’nde Obezite ve Obezite Kontrolü üzerine yüksek lisans yapmaktayım.

Daha fazla göster
Daha az göster