Yüzme Antrenörü
Ali Eyüpoğlu
Yüzme Antrenörü
1 Program 23 Cevap 91,246 İzlenme

Ali Eyüpoğlu; Yüzme Antrenörü, Bilimsel Yüzme Eğitimi Merkezi Kurucusu, Türkiye Sualtı Federasyonu Sualtı Hokey Teknik Kurulu Üyesi.

Ali Eyüpoğlu,1969 yılında Frankfurt'ta doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini İstanbul'da tamamladı. Futbol, masa tenisi, badminton ve sualtı dallarında sporculuk yaşamından sonra, 1994'te Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nü bitirdi.
Üniversitede ihtisasını; yüzme, futbol, Badmington ve masa tenisinde tamamladı. Üniversite yıllarında çeşitli spor kulüplerinde ve yaz spor okullarında görev aldı. Yüzme antrenörlüğünün yanında Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu'nda yüzme teknik kurul üyeliğine atandı. Ayrıca Special Olympics Yüzme branşında koordinatör ve organizatör olarak görev aldı. Halen fahri antrenörlüğünü yardım amaçlı olarak devam ettiriyor. 1999 yılında Bilimsel Yüzme Eğitimi Merkezi'ni kurdu. Kuruluşun amacı her yaş insana yüzme , sualtı hokeyi ve sualtı rugby sporlarını sevdirmek, tanıtmak ve eğitmek olmuştur. Ayrıca sağlıklı yaşam için spor düşüncesiyle yüzme, sualtı hokeyi, sualtı rugby, mono palet, serbest dalış dinamik apnea, yelken, windsurf ve tenis branşlarını faaliyete geçirmiş ve hizmet vermeye başlamıştır.

Ali Eyüpoğlu, 2006 yılında Türkiye Sualtı Federasyonu Sualtı Hokey Teknik Kurulu Üyesi seçildi. 12-27 Ağustos 2006'da İngiltere Sheffield'da yapılan Dünya Sualtı Hokey Şampiyonası'nda Türkiye Sualtı Hokey Milli Takımı'mızın başında antrenör olarak görevlendirildi. Ayrıca bu branşlarda milli takıma oyuncu verdi.

Daha fazla göster
Daha az göster